Usługi w zakresie badań, certyfikacji i szkoleń
Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCH
+48 503 021 131
coch@coch.pl
30-133 Kraków, Polska
Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCH

Pakiet szkoleń F-gazy

Pakiet szkoleń f-gazy - zdobądź uprawnienia!

Proponowane szkolenia z zakresu F-gazów:

Napełnianie ciśnieniowych zbiorników (w zakresie czynników chłodniczych)

Szkolenie pozwalające uzyskać uprawnienia potrzebne do prac związanych z napełnianiem przenośnych zbiorników ciśnieniowych o pojemności większej niż 350 cm3 - w zakresie F-gazów (HFC).

Dodatkowy egzamin dot. agregatów mobilnych

Szkolenie uzupełniające zakończone egzaminem, umożliwiające osobom, które posiadają już certyfikat F-gazowy, uzupełnienie uprawnień w zakresie agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni.

Szkolenie F-gazy

Szkolenie skierowane jest do osób, które zajmują się instalowaniem konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

F-gazy egzamin

Egzamin f-gazowy dla osób, które zajmują się instalowaniem konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

F-gazy klimatyzacja samochodowa

Szkolenie skierowane jest do pracowników warsztatów samochodowych, którzy zajmują się instalowaniem konserwacją lub serwisowaniem samochodowych instalacji klimatyzacyjnych.

Sprawozdawczość dot. czynników chłodniczych

Wychodząc naprzeciw wymaganiom, Dział Szkoleń COCH pragnie pomóc naszym Klientom w przygotowaniu wyżej wymienionych sprawozdań.

Kontakt

  • Centralny Ośrodek Chłodnictwa „COCH” w Krakowie
    Juliusza Lea 116, 30-133 Kraków
  • inż. Łukasz Jurasz
  • +48 667 600 732
  • szkolenia@coch.pl

Rejestracja

Terminy

Pełna oferta

szkolenie f-gazy, f-gazy szkolenie, szkolenia f-gazowe, f-gazy, F-GAZY

Materiały promocyjne

Pobierz nasze aktualne materiały promocyjne

Tytuł akordeonu

Treść akordeonu

 

Akordeon #1

Szkolenia F-Gazy / Fgazy/ F gazy / Szkolenie F-gazy / pakiet szkoleń f-gazy

Procedury F-Gazowe, certyfikat

Kurs F gazy – skuteczne szkolenia

Oferujemy zakup kompletu, zatwierdzonych przez UDT, procedur F-gazowych, niezbędnych do kontroli w zakresie uzyskania certyfikatu dla przedsiębiorstwa.

Szkolenie F-gazy – dla kogo?

Szkolenie f-gazy adresowane jest do osób, które zajmują się zawodowo usługami związanymi z zastosowaniem substancji zubożających warstwę ozonową lub fluorowanych gazów cieplarnianych. Zatem kurs f-gazy dedykowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców oraz pracowników, którzy na co dzień zajmują się instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła.

pakiet szkoleń f-gazy

 

Szkolenia f-gazy reguluje Polska Ustawa o substancjach kontrolowanych oraz gazach fluorowanych z dnia 15 maja 2015 roku, która nakłada obowiązek posiadania Certyfikaty F-gazowego na osoby, które:

  • dokonują napraw, konserwacji lub serwisowania,
  • zajmują się odzyskiem lub likwidacją, 
  • kontrolują szczelności: w stacjonarnych urządzeniach klimatyzacyjnych i chłodniczych, pompach ciepła oraz agregatach chłodniczych samochodów ciężarowych. 

Ustawa ta, jako obowiązek w przypadku agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni weszła w życie 1 lipca 2017 roku, natomiast w przypadku pozostały zasada ta została nałożona 26 września 2015 roku. 

Celem szkoleń f gazowych jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne uczestnika do zdania z wynikiem pozytywnym egzaminu w zakresie instalowania, konserwowania lub serwisowania stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni zawierających fluorowane gazy cieplarniane (f-gazy).

Certyfikat dla przedsiębiorców i szkolenie F-gazy / pakiet szkoleń f-gazy

Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 15 maja 2015r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych każdy przedsiębiorca prowadzący działalność i wykonujący czynności polegające na instalacji, konserwacji lub serwisowaniu, naprawie lub likwidacji stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła, zawierających fluorowane gazy cieplarniane, powinien posiadać certyfikat dla przedsiębiorstwa.Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom w zakresie uzyskania certyfikatu dla przedsiębiorców, nasz Ośrodek proponuje kompleksową pomoc i udział w przeprowadzanej kontroli Inspektora UDT w celu uzyskania certyfikatu. W ramach zlecenia przygotujemy dla Państwa procedury prowadzenia działalności, wdrożymy system dokumentowania czynności wykonywanych przez personel, posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz wynajmiemy wyposażenie techniczne zgodnie z ustawą w sprawie minimalnego wyposażenia technicznego.

TYLKO U NAS: pakiet szkoleń f-gazy