Usługi w zakresie badań, certyfikacji i szkoleń
Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCH
+48 503 021 131
30-133 Kraków, Polska
Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCH

Pakiet szkoleń F-gazy

Pakiet szkoleń F-GAZY – zdobądź uprawnienia!

Dlaczego muszę uzyskać uprawnienia do pracy z F-gazami?

Szkolenie i kwalifikacje w zakresie gazów fluorowanych i substancji zubożających warstwę ozonową jest wymagane od osób zajmujących się instalacją, konserwacją, serwisowaniem lub zakupem stacjonarnych urządzeń zawierających czynniki chłodnicze F-Gaz.

Szkolenia dostarczają wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie kontroli szczelności, odzysku, instalacji, serwisowania i konserwacji stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła zawierających czynniki chłodnicze.

Gdzie odbywają się wszystkie szkolenia?

Nasze kursy szkoleniowe w zakresie F-GAZÓW są prowadzone w naszej jednostce w Krakowie w specjalistycznych warsztatach klimatyzacji i chłodnictwa.

Proponowane szkolenia z zakresu F-GAZÓW:

Szkolenie F-GAZY

 • Czas trwania - 2 dni
 • Miejsce szkolenia - Kraków
 • Certyfikat ukończenia szkolenia - TAK
Główne szkolenie skierowane jest do osób, które zajmują się instalowaniem konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

F-GAZY klimatyzacja samochodowa

 • Czas trwania - 1 dzień
 • Miejsce szkolenia - Kraków
 • Certyfikat ukończenia szkolenia - TAK
Szkolenie skierowane jest do pracowników warsztatów samochodowych, którzy zajmują się instalowaniem konserwacją lub serwisowaniem samochodowych instalacji klimatyzacyjnych.

F-GAZY- egzamin

 • Czas trwania - 1 dzień
 • Miejsce szkolenia - Kraków
Egzamin f-gazowy dla osób, które zajmują się instalowaniem konserwacją lub serwisowaniem stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła.

Napełnianie ciśnieniowych zbiorników (w zakresie czynników chłodniczych)

 • Czas trwania - 1 dzień
 • Miejsce szkolenia - Kraków
 • Certyfikat ukończenia szkolenia - TAK
Szkolenie pozwalające uzyskać uprawnienia potrzebne do prac związanych z napełnianiem przenośnych zbiorników ciśnieniowych o pojemności większej niż 350 cm3 – w zakresie F-gazów (HFC).
szkolenie f-gazy, f-gazy szkolenie, szkolenia f-gazowe, f-gazy, F-GAZY

Tytuł akordeonu

Treść akordeonu

 

Akordeon #1

Szkolenia F-Gazy / Fgazy/ F gazy / Szkolenie F-gazy / pakiet szkoleń f-gazy

Procedury F-Gazowe, certyfikat

Kurs F gazy – skuteczne szkolenia

Oferujemy zakup kompletu, zatwierdzonych przez UDT, procedur F-gazowych, niezbędnych do kontroli w zakresie uzyskania certyfikatu dla przedsiębiorstwa.

Szkolenie F-gazy – dla kogo?

Szkolenie f-gazy adresowane jest do osób, które zajmują się zawodowo usługami związanymi z zastosowaniem substancji zubożających warstwę ozonową lub fluorowanych gazów cieplarnianych. Zatem kurs f-gazy dedykowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców oraz pracowników, którzy na co dzień zajmują się instalowaniem, konserwacją lub serwisowaniem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła.

pakiet szkoleń f-gazy

 

Szkolenia f-gazy reguluje Polska Ustawa o substancjach kontrolowanych oraz gazach fluorowanych z dnia 15 maja 2015 roku, która nakłada obowiązek posiadania Certyfikaty F-gazowego na osoby, które:

 • dokonują napraw, konserwacji lub serwisowania,
 • zajmują się odzyskiem lub likwidacją, 
 • kontrolują szczelności: w stacjonarnych urządzeniach klimatyzacyjnych i chłodniczych, pompach ciepła oraz agregatach chłodniczych samochodów ciężarowych. 

Ustawa ta, jako obowiązek w przypadku agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni weszła w życie 1 lipca 2017 roku, natomiast w przypadku pozostały zasada ta została nałożona 26 września 2015 roku. 

Celem szkoleń f gazowych jest przygotowanie teoretyczne i praktyczne uczestnika do zdania z wynikiem pozytywnym egzaminu w zakresie instalowania, konserwowania lub serwisowania stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła oraz agregatów chłodniczych samochodów ciężarowych i przyczep chłodni zawierających fluorowane gazy cieplarniane (f-gazy).

Certyfikat dla przedsiębiorców i szkolenie F-gazy / pakiet szkoleń f-gazy

Zgodnie z art. 29 ustawy z dnia 15 maja 2015r. o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych każdy przedsiębiorca prowadzący działalność i wykonujący czynności polegające na instalacji, konserwacji lub serwisowaniu, naprawie lub likwidacji stacjonarnych urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych i pomp ciepła, zawierających fluorowane gazy cieplarniane, powinien posiadać certyfikat dla przedsiębiorstwa.Wychodząc na przeciw Państwa potrzebom w zakresie uzyskania certyfikatu dla przedsiębiorców, nasz Ośrodek proponuje kompleksową pomoc i udział w przeprowadzanej kontroli Inspektora UDT w celu uzyskania certyfikatu. W ramach zlecenia przygotujemy dla Państwa procedury prowadzenia działalności, wdrożymy system dokumentowania czynności wykonywanych przez personel, posiadający odpowiednie kwalifikacje oraz wynajmiemy wyposażenie techniczne zgodnie z ustawą w sprawie minimalnego wyposażenia technicznego.

TYLKO U NAS: pakiet szkoleń f-gazy

 

Zadzwoń lub napisz!

mgr inż. Łukasz Jurasz

+48 667 600 732

Zadzwoń, by się zarejestrować lub dowiedzieć więcej o szkoleniach!

Wolisz napisać maila? Czekamy na wiadomość!

Formularz rejestracyjny

Wypełnij formularz rejestracyjny, aby zarezerwować miejsce na szkolenie!

Formularz kontaktowy

Napisz wiadomość poprzez formularz kontaktowy!