Usługi w zakresie badań, certyfikacji i szkoleń
Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCH
+48 503 021 131
30-133 Kraków, Polska
Centralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCHCentralny Ośrodek Chłodnictwa w Krakowie COCH

Usługa analizy nieszczelności

Analiza nieszczelności – informacje ogólne

Wycieki gazowego czynnika chłodniczego mogą zależeć od kilku przyczyn. Na przykład powtarzające się wibracje, korozja i niewłaściwa instalacja mogą prowadzić do zużycia uszczelnień, złączy i elementów układu chłodniczego, a w konsekwencji do powstawania mikroprzecieków.

Wycieki czynnika chłodniczego są zwykle zauważane, ponieważ układ klimatyzacji/chłodzenia nie działa wydajnie, mniej chłodzi i zużywa więcej energii.

Znalezienie tych wycieków jest zatem niezbędne do przywrócenia pierwotnego poziomu zużycia energii przez system i ochrony środowiska przed niebezpiecznymi konsekwencjami związanymi z uwolnieniem czynników chłodniczych do atmosfery.

Rozporządzenie UE reguluje obowiązki techników i właścicieli systemów chłodniczych podczas instalacji i konserwacji. Ci pierwsi muszą mieć pewność, że zmontują i zainstalują działający system, drudzy muszą nauczyć się, jak prawidłowo obsługiwać i konserwować klimatyzator i urządzenia chłodnicze.

Do oceny prawidłowego działania urządzenia niezbędna jest identyfikacja wycieków czynnika chłodniczego, aby zredukować do zera wpływ na globalne ocieplenie, ale także uniknąć większych uszkodzeń układu, które mogłyby wymagać kosztownych interwencji i prawdopodobnej wymiany samego układu. Z tych powodów identyfikacja każdego możliwego wycieku, nawet najmniejszego, przy użyciu odpowiednich narzędzi i produktów jest niezwykle istotna.

Jakim sprzętem dysponujemy? – opis i możliwości

Posiadamy uniwersalny detektor wycieku czynnika chłodniczego o wysokiej czułości H-10 PRO Refrigerant Leak Detector. Urządzenie to jest bardzo czułe na wszystkie halogenowe, niepalne czynniki chłodnicze CFC, HFC i HCFC, dzięki czemu może być niezawodnie stosowany w szerokim zakresie do wykrywania wycieków czynnika chłodniczego.

Urządzenie przystosowane jest do wykrywania wszystkich halogenowych, niepalnych czynników chłodniczych CFC, HFC i HCFC, w tym: R22, R12, R410a, R134a, R404a, R502, R507 i wielu innych. Czułość urządzenia na czynniki chłodnicze sięga poziomu 0,17 gram/rok.

Dane kontaktowe

Adres siedziby

Centralny Ośrodek Chłodnictwa „COCH” w Krakowie
Juliusza Lea 116,
30-133 Kraków, Polska

Telefon

+48 12 637 08 57
+48 667 600 635
+48 503 021 131

E-mail